Praadrantak Churna – Прадрантак Чурна

1,090.00 ден

Praadrantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што ги поддржува функцијата на уринарниот, репродуктивниот и кардиоваскуларниот систем и се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. .

 

Praadrantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. Овие билки дејствуваат заеднички на синергетски начин и се многу ефективни и може безбедно да се користат за одржување на функцијата на женските репродуктивни органи.

Билките од кои се состои оваа билна формулација се користат за:

Sarаca indica:

  1. Sarаca indica благотворно влијае на женските репродуктивни органи и одржување на нормален менструален циклус.

Terminalia Arjuna:

  1. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.
  2. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.
  3. Помага за одржување на функцијата на срцето.

Начин на употреба
1 до 2 чајни лажички 2 пати на ден по оброк, се раствора во топла вода.

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

 

бр Индиско име Латинско име Количина
1. Lodhra Symplocus racemosa 50 gm
2. Ashok Saraca indica 50 gm
Udumbur Ficus glomerata 50 gm
4. Arjuna Terminalia Arjuna 50 gm

Секое пакување е од по 200 г.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Praadrantak Churna – Прадрантак Чурна”