Triphala – Трифала

1,090.00 ден

1. Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
2. Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

“Triphala” е мешавина на најпознатите ајурведски билки и тоа харитаки, бибитаки и амалаки. Познати се и како миробалансери. Билките во комбинација се корисни при повеќе здравствени нарушувања и ги отстрануваат насобраните токсини во телото. Целосно природна растителна формула без хемиски додатоци. Состојките се често користени во ајурведскиот систем на медицина без никакви несакани ефекти, уште во 5000 год. п. н. е. Главна билка во овој производ е билката Terminalia chebula и таа ги дава следните бенефити.

1. Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
2. Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр Користени билки Англиско име Латинско име Количина
1. Харитаки Чебуличен миробалан Terminalia chebula 166,66 мг
2. Бибитаки Белеричен миробалан Terminalia bellerica 166,66 мг
3. Амалаки Индиски малина Emblica officinalis 166,66 мг

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Triphala – Трифала”