Tribulus Power – Трибулус Сила

1,090.00 ден

 

 

Tribulus power капсулите се 100% природен екстракт од билката Tribulus terrestris. Од овој производ ги добивате следните бенефити:

  1. Tribulus terrestris помага за здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем.
  2. Tribulus terrestris го поддржува здравјето на репродуктивниот систем и ја промовира сексуалната способност.
  3. Tribulus terrestris помага за одржување на здраво ниво на железо во крвта.
  4. Tribulus terrestris го поддржува здравјето на срцето.

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Латинско име Индиско име Количина
1 Tribulus terrestris Gokshura 500 мг

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Tribulus Power – Трибулус Сила”