Stress Support – Поддршка при стрес

1,090.00 ден

Поддршката на стресот е наполно природна формулација на билки без дополнителни хемикалии и не создава зависност.

Овој продукт ги има своите корени во Ајурведата, древниот здравствен систем од билки во Индија. Според Ајурведата, континуираниот стрес води до нерамнотежа на Вата и последично до други енергии. Билките во овој продукт дејствуваат синергетски за да ја контролираат нарушената Вата, притоа дејствувајќи на причинителот, на коренот.  Ако се среќавате со стресот во секојдневниот живот, внесете го во исхраната овој додаток на храна за да го заштитите својот организам од сите болести кои се јавуваат како резултат на стресното живеење.

Oвој препарат содржи комбинација од билки кои се корисни при разни состојби на организмот и тоа :

Withania somnifera:

 1. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
 2. Помага да се одржи оптимална издржливост.
 3. Помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
 4. Ја зајакнува отпорноста на телото од стрес.
 5. Го поддржува нормалното спиење.
 6. Помага да се чуствувате поенергични.
 7. Помага во одржување на женските полови органи.
 8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Bacopa monnieri:

 1. Помага во одржување на меморијата и концентрацијата.
 2. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага при заштита на мозочните келии од штетното дејство на слободните радикали.

Valeriana wallichii:

 1. Го помага заспивањето и помага да се задржи природниот сон.
 2. Ја зајакнува отпорноста на телото од стрес.
 3. Помага за поддршка на релаксацијата.

Билки за Поддршка на стресот: Поддршката на стресот е наполно природна формулација на билки без дополнителни хемикалии. Состојките често биле користени во ајурведскиот медицински систем без несакани ефекти, уште од 5000 години п.н.е.

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Состојки:

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 Ашваганда Withania somnifera корен 200 гм
2 Тагар Valeriana wallichii корен 200 гм
3 Брахми Bacopa monnieri целосно 100 гм
Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stress Support – Поддршка при стрес”