Shatavari – Шатавари

1,090.00 ден

Шатавари капсулите се чист екстракт од билката Asparagus racemosus.

  1. Го одржува здравјето на жените за време и по менопаузата.
  2. Помага во одржувањето на здрав проток на мајчиното млеко.
  3. Благотворно влијае на женските репродуктивни органи и одржување на нормален менструален циклус.
  4. Помага да се чуствувате поенергични.
  5. Го поддржува заспивањето. Ги поддржува менталните функции. Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
  6. Го поддржува здравјето на циркулаторниот систем. Ја поддржува работата на срцето.
  7. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Забелешка: Нашиот производ Шатавари како и сите други наши производи не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Дозирање – два пати на ден по две капсули половина час по оброк.

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

xcv

cxvcvcx

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Shatavari – Шатавари”