Punarnava – Пунарнава

1,090.00 ден
13.63 ден

Пунарнава е уникатна билка која се користи во Ајурведата уште пред 5000 години п.н.е.

Едно пакување од Пунарнава капсулите се состои од 60, 500 милиграмски капсули кои се чист екстракт на билката Boerhavia diffusa.

Boerhavia diffusa е корисна за:

  1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
  2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на употреба
Се зема 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Weight 80 g
Dimensions 15 × 15 × 20 cm

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Punarnava – Пунарнава”