Mutrakrichantak Churna – Мутракричантак Чурна

1,090.00 ден

Mutrakrichantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што ги поддржува функцијата на уринарниот, репродуктивниот и кардиоваскуларниот систем и се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. .

 

Mutrakrichantak Churna е сигурна и ефикасна комбинација од билки што се употребува во Ајурведа уште од 5000 год. п.н.е. Овие билки дејствуваат заеднички на синергетски начин и се многу ефективни и може безбедно да се користат.

Оваа билна комбинација се состои од билките Crateva nurvala, Boerhavia diffusa, Tribulus terrestris, Chicorium intybus, Phyllanthus niruri, Albezzia lebbock, Moringa oleifera, Achyranthes aspera кои се користат за:

Boerhavia diffusa:

  1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
  2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Tribulus terrestris:

  1. Помага за здравјето и нормалното функционирање на уринарниот систем.
  2. Го поддржува здравјето на репродуктивниот систем.
  3. Ја промовира сексуалната способност.
  4. Помага за одржување на здраво ниво на железо во крвта.
  5. Го поддржува здравјето на срцето.

Phyllanthus niruri:

  1. Phyllanthus niruri ja oдржува функцијата на мочниот меур и уринарниот проток.

Начин на употреба
1 чајна лажичка 2 пати на ден. Поради специфичноста на вкусот може да се стави во чај од нане или пак, да се покисне во 15 ml вода да отстои 12 часа, потоа да се прецеди и да се испие само течноста. И третиот начин што е и најефикасен е директно орално примање на смесата со тоа што по внесувањето во устата не треба веднаш да се голта, туку пополека да се подбутнува со вода.

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секоја лажичка од 5 грама содржи:

бр Користени билки Англиско име Латинско име Количина
1 Шириш Момиза дрво Albezzia lebbock 0,53 гр
2 Варун Копар Crateva nurvala 0,79 гр
3 Каасни Шикори Chicorium intybus 0,79 гр
4 Пунарнава Свинска трева Boerrhavia diffusa 0,79 гр
5 Гокшур Пунктурно вино Tribulus terrestris 0,79 гр
6 Бхуми Амиа Црвена сандаловина Phyllanthus niruri 0,53 гр
7 Шигру Стапчиња Moringa oleifera 0,53гр
8 Апамарг Кафф цвеќе Achyranthes aspera 0,25 гр

Секое пакување е од по 200 г.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетеријанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mutrakrichantak Churna – Мутракричантак Чурна”