Karela – Карела

1,090.00 ден

Карела е 100% природен и секоја капсула содржи 500 мг чист екстракт од билката Momordica charantia,односно горчлива тиква или добро позната како Карела во Индиската литература.

Карела (Momordica charantia) помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта

Карела е многу богата со природен витамин А и С.

Начин на употреба:една до две капсули, еднаш до два пати на ден.

Состав:

Секое пакување содржи 60, 500 милиграмски капсули.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Karela Momordica charantia 500 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Karela – Карела”