Kanchnaar Guggul – Канчнар Гугул

1,090.00 ден

Kanchaar guggul е единствена билна формулација која датира уште од пред 5000 г.п.н.е. Kachnar е прекрасно дрво кое расте на долините на Индија. Неговата кора е користена и позната насекаде во светот како најголем поддржувач на функцијта на имунолошкиот систем, богат со природни антиоксиданси.

Bauhinia variegata:

 1. Придонесува за одржување на здрава кожа.
 2. Придонесува во намалувањето на телесните масти.
 3. Ја поддржува функцијата на имунолошкиот систем.
 4. Го поддржува здравјето на карличната празнина.

Triphala:

 1. Го поддржува варењето на храната и функцијата на цревата. Помага да се балансираат дигестивните гасови. Ја оддржува правилната функција на дебелото црево и промовира нормална столица.
 2. Гo поддржува централниот нервен систем и сите ментални функции. Ја поддржува функцијата на петте сетила, особено на очите. Помага во одржување на здравјето на устата и грлото. Помага во одржување на здравјето на кожата на главата. Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
 3. Содржи природни антиоксиданси и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.

Piper nigrum:

 1. Го поддржува здравјето на женскиот репродуктивен систем. Ja поддржува функцијата на имунолошкиот систем и има значајно антиоксидантно дејство.
 2. Помага за чистење на црниот дроб и поддршка на неговите функции со промовирање на циркулацијата на крвта низ крвните садови и капилари.
 3. Помага во одржувањето на здрава кожа со промовирање на циркулацијата на крвта низ крвните садови и капилари.
 4. Има значајно антиоксидантно дејство.

Состав:

Едно пакување содржи 120 таблети од по 330 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Kachnaar Bark Bauhinea variegata 40
2 Triphala- i.e Amla, Haritaki, Bhibhitaki Emblica officinalis, Terminalia chebula, Terminalia bellerica 8
3 Trikatu – i.e. Ginger, Black Pepper, Pippali Zingiber officinale, Solanum nigrum, Piper longum 12
4 Varun Bark Crataeva nurvala 4
6 Dalchini Cinnamoum zeylanica 1
7 Tejpatra Cinnamon zeylanica leaves 1
8 Shudh Guggul Commiphora mukul 83

Начин на употреба 2-4 таблети, два пати на ден, по јадење, со обична вода.

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kanchnaar Guggul – Канчнар Гугул”