Giloy – Гилој

1,090.00 ден

Гилој капсулите се направени од чист хербален екстракт од Tinospora cordifolia.  Гилој  е 100% природен производ без никакви несакани последици.

Гилој капсулите се направени од чист хербален екстракт од Tinospora cordifolia. Според Ајурведа, опишано е како “амират” поради големиот број на бенифити кои ги чуствуваат луѓето кои ја користат оваа билка. Гилој  е 100% природен производ без никакви несакани последици.

Tinospora cordifolia или Гилој е препорачано е за:

  1. Ја поддржува отпорноста на организмот на стрес. Им помага на телото и умот да се справат со стресот.
  2. Придонесува за одржување на здравјето на кожата.
  3. Ја поддржува нормалната функција на црниот дроб  и помага за одржување на  нивото на холестерол во здрави граници.
  4. Придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Ја одржува функцијата на уринарниот тракт.
  5. Го поддржува здравјето на зглобовите.
  6. Го зајакнува имунолошкиот систем и ја зајакнува природната одбрана на телото.
  7. Придонесува за заштита на здравјето на белите дробови.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Латинско име Количина
1. Giloy Tinospora cordifolia 500 мг

Начин на употреба: 2 пати на ден по 2 капсули 30 мин по доручек и по вечера

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Giloy – Гилој”