Female Health Support -Поддршка на жената

1,090.00 ден

Благотворно влијае на женските репродуктивни органи и го регулира менструалниот циклус.

Female health support или Поддршка на женското здравје е 100% природен производ кој го одржува здравјето на женските репродуктивни органи. Овој продукт кој се користи како додаток во исхраната ги има корените во Ајурведа, древниот индиски систем од билки. Според Ајурведата, рамнотежата на трите енергии – Вата, Пита и Кафа (кинетичката, термалната и потенцијалната) во телото е состојба ослободена од болести, додека нивната нерамнотежа предизвикува болести. Билките во овој продукт дејствуваат синергетски за да ги контролираат нарушените Вата и Пита. Според Ајурведата, нарушената Вата предизвикува тешко крвавење, жешки млазови и иритација.

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 Ашок Saraca indica кора 200 гр
2 Лодра Symplocos racemosa кора 150 гр
3 Шатавари Asparagus racemosus корен 150 гр

Не треба да се надминува препорачаната доза.

Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

Производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Female Health Support -Поддршка на жената”