Echinacea – Ехинацеа

1,090.00 ден

Ехинацеа е 100 % природен производ, чист 500 милиграмски екстракт од билката Andrographis paniculata. Оваа билка помага за одржување на здрав црн дроб и го поддржува варењето и прочистувањето на телото. Ја поддржува одбраната на телото, имунолошкиот систем и помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Го поддржува метаболизмот на гликозата.

Ехинацеа е 100 % природен производ, чист 500 милиграмски екстракт од билката Andrographis paniculata.

Билката Andrographis paniculata ги дава следните бенефити:

  1. Помага за одржување на здрав црн дроб и го поддржува варењето и прочистувањето на телото.
  2. Го поддржува природниот имунитет на телото. Придонесува за отпорност на организмот, особено на респираторниот тракт.
  3. Придонесува за поголема отпорност на организмот за време на предменструалниот циклус. Помага за олеснување на симптомите на менопаузата. Помага за одржување на мобилноста и флексибилноста на зглобовите.
  4. Ја поддржува одбраната на телото, имунолошкиот систем.
  5. Помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Го поддржува метаболизмот на гликозата.
  6. Andrographis paniculata содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
  7. Andrographis paniculata ја поддржува физиолошката одбрана на организмот.
  8. Ја поддржува функцијата на респираторниот тракт.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Echinacea Andrographis paniculata 500 мг

Дoзирање – два пати на ден по две капсули половина час по оброк.

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Echinacea – Ехинацеа”