Dia-Beta Plus – Дијабета Плус

1,090.00 ден

Dia-beta plus е чиста билкина формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користени (без несакани ефекти) во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 година п.н.е.за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

 

Овој продукт ги има своите корени во Ајурведата, индискиот древен здравствен систем од билки, според кој рамнотежата на трите енергии: Вата, Пита и Кафа (кинетичката, термалната и потенцијалната енергија) во телото е состојба ослободена од болести. Спротивно на тоа, нарушената рамнотежа предизвикува болести. Нерамнотежата на Вата и Кафа во Ајурведата се смета за главна причина за предизвикувањето на шеќерната болест.
Dia-beta plus е чиста билкина формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користени (без несакани ефекти) во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 година п.н.е за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Билките кои ги содржи овој препарат се добри за:

Momordica charantia

  1. Помага за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта.

Withania somnifera

  1. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
  2. Помага да се одржи оптимална издржливост.
  3. Помага во зајакнување на имунитетот на организмот.
  4. Го зајакнува телото во отпорност од стрес.
  5. Го подржува нормалното спиење.
  6. Помага да се чувствувате поенергични.
  7. Придонесува во одржување на женските полови органи.
  8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Начин на употреба: 1-2 капсули два пати на ден 30 мин по доручек и по вечера

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Гурмаар Gymnema sylvestrae 150 мг
2 Карела Momordica charantia 150 мг
3 Саптранги Salacia oblonga 50 мг
4 Визаисаар Pterocarpus marsupium 50 мг
5 Ашваганда Withania somnifera 50 мг
6 Тулси Ocimum sanctum 50 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Dia-Beta Plus – Дијабета Плус”