Curcumin – Куркумин

1,090.00 ден

Curcuma longa е растение кое личи на ѓумбирот и било употребувано во aјурведската наука за здравјето на човекот со векови наназад. Но, во последните неколку години невообичаените особини на curcumin-от научно се докажуваат и се зголемува употребата на оваа билка.

Curcuma longa е растение кое личи на ѓумбирот и било употребувано во aјурведската наука за здравјето на човекот со векови наназад.

Curcuma longa се препорачува за:

  1. Придонесува за поттикнување на апетитот.
  2. Помага за одржување на здравјето на зглобовите и коските
  3. Помага за одржување на здравјето на црниот дроб.
  4. Го поддржува здравјето на кожата.
  5. Содржи природни антиоксиданси и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.
  6. Ја поддржува функцијата на срцето и циркулацијата на крвта.
  7. Помага за одржување на здравјето на белите дробови и респираторниот тракт.
  8. Ја поддржува функцијата на нервниот систем

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Состав:

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Curcumin Curcuma longa 500 мг

Начин на употреба 
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Curcumin – Куркумин”