Boswellia Curcumin – Босвелија Куркумин

1,090.00 ден

Овој производ на Планет Ајурведа е еден од најефикасните комбинации на билки.

Овој производ се состои од две билки (Boswellia Serrata, Curcuma longa) кои синергетски делуваат и од нив ќе ги добиете следните бенефити:

Boswellia Serrata:

 1. Boswellia Serrata го одржува здравјето на зглобовите, мускулите и коските.
 2. Ја одржува функцијата на цревата и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт.
 3. Го поддржува здравјето на белите дробови.
 4. Ја поддржува функцијата на срцето и помага во одржувањето на нормално ниво на холестерол во крвта.
 5. Го поддржува здравјето на гастро-интестиналниот тракт.
 6. Го поддржува женското полово здравје, помага за регулирање на менструалниот систем.

Curcuma longa:

 1. Придонесува за поттикнување на апетитот.
 2. Помага за одржување на здравјето на зглобовите и коските.
 3. Помага за одржување на здравјето на црниот дроб.
 4. Го поддржува здравјето на кожата.
 5. Содржи природни антиоксиданти и помага за зајакнување на имунитетот на организмот.
 6. Ја поддржува функцијата на срцето и циркулацијата на крвта.
 7. Помага за одржување на здравјето на белите дробови и респираторниот тракт.
 8. Ја поддржува функцијата на нервниот систем.

Начин на употреба 
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Состав:

Едно пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Shallaki Boswellia serrata 250mg
2. Curcumin curcuma longa 250mg

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Boswellia Curcumin – Босвелија Куркумин”