Arjuna – Арјуна

1,090.00 ден

Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства. Помага во оддржување на функцијата на срцето.

Ајурведската кардиозаштитна ботаничка вредност, користена во Ајурведата уште пред 2 500 години.
Терминалиа aрјуна е богат природен извор на коензимот Q10, кој е баран нутриент од страна на срцето заради неговите енергетски потреби. Кората е богата со сапонис, природни антиоксиданти, галична киселина, елагична киселина, олигомерични проантоцианидични комплекси, фитостероли. Терминалиа арјуна содржи специфични медицинско-активни состојки, имено, тритерпин гликосиди како арџунетосиди I, II, III и IV, арџунин и арџунетин.

1. Помага во оддржување на функцијата на срцето.

2. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.

3. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.

Состав:

Секое пакување содржи по 60 капсули од по 500мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Arjuna Terminalia arjuna 500 мг

Начин на употреба 
Се зема 1 капсула двапати на ден 30 минути по оброк, орално

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Arjuna – Арјуна”