Amalaki Rasayan – Амалаки Расајан

1,090.00 ден

Капсулите Амалаки Расајан се 100% природен екстракт од билката. Emblica officinalis.  Таа е богата со витамин C, калциум, железо, аминокиселини и многу други витамини, минерали. Билката Амалаки благопријатно делува на желудникот и придонесува за здравјето на дигестивниот тракт. Таа го поддржува гастроинтестиналното здравје, го помага варењето и ја одржува функцијата на цревата.

Споредба на Амалаки со други извори на витамин Ц:

Бр. Име на растение Витамин Ц
1 Амалаки 625 – 930 mg
3 Амруд (гуава) 160 mg
4 Даниа леавес (зелен коријандер) 135 mg
5 Кају (бадем) 88 mg
6 Зелка 85 mg
7 Папаја 57 mg
8 Карфиол 56 mg
9 Ананас 39 mg
10 Портокал 30 mg
11 Лимон 26 mg

 

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Amalaki Emblica officinalis std. ext. 500 mg

Начин на употреба

две капсули два пати на ден (наутро и навечер), орално

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Amalaki Rasayan – Амалаки Расајан”