Aller G Care – Алер Г Грижа

1,090.00 ден

1. Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
2. Има значајно антиоксидативно дејство.
3. Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

 

Алер – Г Грижа претставува мешавина од уникатни билки кои во Ајурведата се опишани уште во древните Ајурведски книги. Билките во овој производ заедно дејствуваат на синергетски начин и помагаат при:

1. Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
2. Има значајно антиоксидативно дејство.
3. Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр. Индиско име Ботаничко име Користени делови Количина
1 харидра Curcuma longa екстракт 200 мг
2 неем Azadiracha indica екстракт 200 мг
3 шириш Albezzia lebbock екстракт 100 гм
4 ашваганда Withania somnifera екстракт 100 гм

Начин на употреба
Се зема 1 капсула двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

 

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

test

666

Customers' review

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Aller G Care – Алер Г Грижа”