BRAHMI

950.00 ден

1. Помага во подобрување на концентрацијата и меморијата.
2. Помага во одржување на меморијата при стареење и да ја заштити функцијата на логичното размислување.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага при заштита на мозочните клелии од уништувачкото својство на слободните радикали.

Брахми традиционално се користи во Индија заради своите својства кои ја подобруваат меморијата. Билката се користи кај вообичаената заборавливост поради стресниот начин на живот. Значи, секој може да ја користи. Брахми ја зголемува координацијата меѓу мозочните неурони и затоа ја подобрува како краткорочната така и долгорочната меморија. Брахми ја зголемува концентрацијата, издржливоста и помага при менталниот замор. Брахми е целосно природен лек за умот.

1. Помага во подобрување на концентрацијата и меморијата.
2. Помага во одржување на меморијата при стареење и да ја заштити

функцијата на логичното размислување.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданси и помага

при заштита на мозочните клелии од уништувачкото својство на слободните радикали.


Начин на употреба

Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

Состав: 

Бр.Индиско имеБотаничко имеКоличина
1.BrahmiBacopa monnieri500 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “BRAHMI”