TRIPHALA

950.00 ден

1. Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
2. Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

“Triphala” е мешавина на најпознатите ајурведски билки и тоа харитаки, бибитаки и амалаки. Познати се и како миробалансери. Билките во комбинација се корисни при лекувањето на повеќе здравствени нарушувања и ги отстрануваат насобраните токсини во телото. Целосно природна растителна формула без хемиски додатоци. Состојките се често користени во ајурведскиот систем на медицина без никакви несакани ефекти, уште во 5000 год. п. н. е.

1. Помага во одржувањена работата на дигестивниот систем и помага во одржување на дигестивниот систем слободен од паразити.
2. Помага во балансирање на дигестивните гасови и се користи за редовно природно празнење на организмот.
3. Содржи големо количество на природни антиоксиданти и помага во зајакнување на имунитетот на организмот.

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

Состав:

БрКористени билкиАнглиско имеЛатинско имеКоличина
1.ХаритакиЧебуличен миробаланTerminalia chebula166,66 мг
2.БибитакиБелеричен миробаланTerminalia bellerica166,66 мг
3.АмалакиИндиски малинаEmblica officinalis166,66 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “TRIPHALA”