Шатавари капсулите се чист екстракт од билката Asparagus racemosus.

  1. Asparagus racemosus го одржува здравјето на жените за време и по на менопаузата.
  2. Asparagus racemosus помага во одржувањето на здрав проток на мајчиното млеко.
  3. Asparagus racemosus благотворно влијае на женските репродуктивни органи и одржување на нормален менструалниот циклус.
  4. Asparagus racemosus помага да се чуствувате поенергични.
  5. Asparagus racemosus го поддржува заспивањето. Ги поддржува менталните функции. Ја подобрува отпорноста на организмот на стрес.
  6. Asparagus racemosus го поддржува здравјето на циркулаторниот систем. Ја поддржува работата на срцето.
  7. Asparagus racemosus ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Забелешка: Нашиот производ Шатавари како и сите други наши производи не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Дозирање – два пати на ден по две капсули половина час по оброк.

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

xcv

cxvcvcx

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “SHATAVRI”