ARJUNA

950.00 ден

1. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.

2. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.

3. Помага во оддржување на функцијата на срцето.

Ајурведската кардиозаштитна ботаничка вредност, користена во Ајурведата уште пред 2 500 години.
Терминалиа aрјуна е богат природен извор на коензимот Q10, кој е баран нутриент од страна на срцето заради неговите енергетски потреби. Кората е богата со сапонис, природни антиоксиданти, галична киселина, елагична киселина, олигомерични проантоцианидични комплекси, фитостероли. Терминалиа арјуна содржи специфични медицинско-активни состојки, имено, тритерпин гликосиди како арџунетосиди I, II, III и IV, арџунин и арџунетин.

1. Помага во работата на црниот дроб и го подобрува апетитот.
2. Ги штити клетките во телото преку своите антиоксидантни својства.
3. Помага во оддржување на функцијата на срцето.

Начин на употреба 
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење.

Бр.Индиско имеБотаничко имеКоличина
1.ArjunaTerminalia arjuna500 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “ARJUNA”