ARJUN TEA

950.00 ден

Главната билка во составот на чајот е Terminalia Arjuna билка која се препорачува да ја користат оние кои имаат проблеми со висок притисок, намалена функција на срцето, висок холестерол, замор, блокираните срцеви артерии и други проблеми со кардиоваскуларниот систем.

Арјун теа претставува комбинација од чисти билкини состојки опишани во древните ајурведски текстови. Главната билка во составот на чајот е Terminalia Arjuna билка која се препорачува да ја користат оние кои имаат проблеми со висок притисок, намалена функција на срцето, висок холестерол, замор, блокираните срцеви артерии и други проблеми со кардиоваскуларниот систем.

Арјун теа се прави според бистрите ајурведски начини на третирање. Продуктот се состои од безбедни билки кои се користат во Ајурведата уште од древните времиња. Ајурведата, древниот индиски здравствен систем, се практикува во Индија повеќе од 5 000 години. Користејќи билки, минерали, правилна исхрана, прочистување и пред сè, соодветен начин на живеење.

Концептот на Арјун теа е заснован врз подготовките опишани во Ајурведата како „Кшеер пак”, т.е. вриење на билките во млеко и вода за да се добијат течни растворливи (во вода и маснотии) екстракти од нив, всушност, да се извлече нивната максимална полза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на приготвување:
1. Во сад ставете една шолја млеко (250 ml) и една шолја вода (250 ml),
2. Ставете 5 g Арјун теа (рамна кафена лажичка),
3. Оставете да врие на пониска температура и одвреме навреме промешувајте,
4. Оставете да врие додека смесата не се преполови, односно додека не стане една шолја,
5. Без цедење испијте го прекрасниот напиток.

брИндиско имеЛатинско имеКоличина
1.ArjunaTerminalia arjuna3.20 gm
2.PunarnavaBoerhavia diffusa0.60 gm
3.Pipal TvakFicus religiosa0.40 gm
4.DalchiniCinnamon tamala0.40 gm
5.Chhoti ElaichiElettaria cardamom0.40 gm

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “ARJUN TEA”