DIGESTION SUPPORT

950.00 ден

Дигестивна поддршка (Digestion support) е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата како најдобри дигестиви. Билките како харитаки, фенел, кумин и пипер ја одржуваат природната pH рамнотежа во стомакот. Затоа овој препарат е препорачливо да се внесе во секојдневната исхрана како додаток кај луѓето кои имаат проблеми со варењето.

Дигестивна поддршка (Digestion support) е мешавина од уникатни билки опишани во Ајурведата како најдобри дигестиви. Билките како харитаки, фенел, кумин и пипер ја одржуваат природната pH рамнотежа во стомакот. Овие сложени проблеми со дигестијата според Ајурведата, се одговорни за речиси сите болести. Ако сè е во ред со дигестивниот систем, тогаш Дигестивна поддршка придонесува кон правилната асимилација на хранливите состојки во телото. Затоа овој препарат е препорачливо да се внесе во секојдневната исхрана како додаток кај луѓето кои имаат проблеми со варењето. Билки во Дигестивна поддршка: Дигестивната поддршка е сосем природна формулација без дополнителни хемикалии. Состојките често се користат во ајурведскиот медицински систем уште од 5000 годинa п.н.е., без несакани ефекти.

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1 Гурмаар Gymnema sylvestrae 200 мг
2 Карела Momordica charantia 200 мг
3 Саптранги Salacia oblonga 50 мг
4 Визаисаар Pterocarpus marsupium 50 мг
5 Ашваганда Withania somnifera 50 мг
6 Тулси Ocimum sanctum 50 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “DIGESTION SUPPORT”