ALLER-G FORMULA

950.00 ден

1. Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
2. Има значајно антиоксидативно дејство.
3. Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

 

Алер – Г Формула претставува мешавина од уникатни билки кои во Ајурведата се опишани уште во древните Ајурведски книги. Билките во овој производ заедно дејствуваат на синергетски начин и помагаат при:

1. Помага во одржување на ефикасноста на имунолошкиот систем.
2. Има значајно антиоксидативно дејство.
3. Помага во одржување на здравјето со неговите антиоксидативни својства.

Состав:

Секое пакување содржи 60 капсули од по 500 мг.

Бр.Индиско имеБотаничко имеКористени деловиКоличина
1харидраCurcuma longaекстракт200 мг
2неемAzadiracha indicaекстракт200 мг
3ширишAlbezzia lebbockекстракт100 гм
4ашвагандаWithania somniferaекстракт100 гм

Начин на употреба
Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

 

Забелешка: Сите производи на Планет Ајурведа не содржат животински продукти и се погодни за вегетрјанци. Тие се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “ALLER-G FORMULA”