PUNARNAVA MANDOOR

950.00 ден

Овој хербален микс се состои од повеќе билки, кои се препорачува да бидат користени од лица кои имаат проблеми со задршка на прекумерно количество на вода во телото, односно отоци во стапалата, околу зглобовите, акумулација на вода во стомакот заради нарушена функција на бубрезите.

Пунарнава мандур е билна формулација позната во Ајурведата уште пред 5000 години п.н.е.

Овој хербален микс се состои од повеќе билки, кои се препорачува да бидат користени од лица кои имаат проблеми со задршка на прекумерно количество на вода во телото, односно отоци во стапалата, околу зглобовите, акумулација на вода во стомакот заради нарушена функција на бубрезите. Овој производ е 100% природен и органски и може да го користат лица кои имаат проблеми со дигестивниот и уринарниот тракт, како и намалено количество на железо во крвта.

Пунарнава Мандур како одличен прочистувач е корисна за одржување на целосно здравје.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на употреба
Се зема 2 таблети двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “PUNARNAVA MANDOOR”