Пунарнава мандур е билна формулација позната во Ајурведата уште пред 5000 години п.н.е.

Овој хербален микс се состои од повеќе билки како Boerhavia diffusa која е корисна за:

  1. Благотворно влијае на срцето и кардиоваскуларниот систем.
  2. Помага за одржување на нормално ниво на гликоза.

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Начин на употреба
Се зема 2 таблети двапати на ден 30 минути по јадење

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Секое пакување содржи 120 таблети од по 500 мг.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “Punarnava Mandoor – Пунарнава Мандур”