ASHWAGANDHA

950.00 ден

1. Го заштитува ткивото од повреди.
2. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
3. Ја зајакнува отпорноста на телото на стрес.
4. Го поддржува нормалното спиење.
5. Помага да се одржи оптималната стамина.
6. Помаага да се чувствувате поенергични.
7. Помага во одржување на здравјето на женските полови органи.
8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Позната како зимска цреша и индиски жен-шен, ашвагандата е една од најзначајните билки во ајурведскиот медицински систем, што датира повеќе од 3 000 години. Нејзиното санскритско име ашваганда буквално значи „тоа што го поседува мирисот на коњ”, и е така наречено, бидејќи ги поседува снагата и моќта на коњот.

1. Го заштитува ткивото од повреди.
2. Содржи големо количество на природни антиоксиданти со што помага во одржување на целокупното здравје.
3. Ја зајакнува отпорноста на телото на стрес.
4. Го поддржува нормалното спиење.
5. Помага да се одржи оптималната стамина.
6. Помаага да се чувствувате поенергични.
7. Помага во одржување на здравјето на женските полови органи.
8. Ја поддржува сексуалната функција кај мажите.

Начин на употреба 

Се зема 1 или 2 капсули двапати на ден 30 минути по јадење

Состав:

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Ashwagandha Withania somnifera 500 мг

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “ASHWAGANDHA”