NAVKARSHIK CHURNA

950.00 ден

Ова е класична хербална Ајурведска формула која се препорачува да го користат при состојби на гихт, ревматичен артритис, воспаление на зглобови, отоци и проблеми со кожата. Таа датира од 1100 год. н.е. Познатата формулација од “ Chakradatt Samhita” ја балансира ( смирува) Vata и помага за отстранување на токсините од телото и зголемување на имунитетот.

 

 

Производите на Планет Ајурведа се 100% природни и намаат никакви додатоци, бои, хемикалии и адитиви. Не создаваат никакви несакани ефекти.

Дозирање:

1 кафена лажичка 2 пати на ден, после јадење, растворено во топла вода.

бр Користени билки Латинско име Количина
1 Амла Emblica officinalis 22,22 гм
2 Харитаки Terminalia Chebula 22,22 гм
3 Бахера Terminalia Bellerica 22,22 гм
4 Вача Acorus Calamus 22,22 гм
5 Неем Azadirachta Indica 22,22 гм
6 Манџиста Rubia Cordifolia 22,22 гм
7 Кутаки Picrorrhiza Kurrao 22,22 гм
8 Гилој Tinospora Cordifolia 22,22 гм
9 Дарухалди Berberis Aristata 22,22 гм

 

 

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “NAVKARSHIK CHURNA”