AMALAKI RASAYAN

950.00 ден

Амалаки ги намалува несаканите масти со тоа што го зголемува нивото на протеините. Ова се должи на нејзината можност за создавање позитивен нитрогенски баланс, значително намалувајќи ги нивоата на слободни масни киселини. Таа е корисен природен продукт и за борба против дебелината. Таа е богата со витамин C, калциум, железо, аминокиселини и многу други витамини, минерали.

Амалаки ги намалува несаканите масти со тоа што го зголемува нивото на протеините. Ова се должи на нејзината можност за создавање позитивен нитрогенски баланс, значително намалувајќи ги нивоата на слободни масни киселини. Таа е корисен природен продукт и за борба против дебелината. Таа е богата со витамин C, калциум, железо, аминокиселини и многу други витамини, минерали.

Споредба на Амалаки со други извори на витамин Ц:

Бр. Име на растение Витамин Ц
1 Амалаки 625 – 930 mg
3 Амруд (гуава) 160 mg
4 Даниа леавес (зелен коријандер) 135 mg
5 Кају (бадем) 88 mg
6 Зелка 85 mg
7 Папаја 57 mg
8 Карфиол 56 mg
9 Ананас 39 mg
10 Портокал 30 mg
11 Лимон 26 mg

 

Начин на употреба 

2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер)

Состав:

Бр. Индиско име Ботаничко име Количина
1. Amalaki Emblica officinalis std. ext. 500 mg

не треба да се надминува препорачаната доза.

овој производ не треба да се користи како замена за разновидна храна

производот треба да се чува надвор од дофат на деца.

Оцена на потрошувачите

5 stars 0 0 %
4 stars 0 0 %
3 stars 0 0 %
2 stars 0 0 %
1 star 0 0 %

Reviews

Нема коментари

Биди прв да коментира на “AMALAKI RASAYAN”